صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / قانون‌گذاران آمریکا و سوئیس درباره ارز دیجیتال فیس بوک مذاکره خواهند کرد

قانون‌گذاران آمریکا و سوئیس درباره ارز دیجیتال فیس بوک مذاکره خواهند کرد

Image result for us-lawmakers-to-visit-switzerland-to-discuss-crypto

هیأتی از مجلس نمایندگان ایالات‌متحده به منظور بررسی مسائل مرتبط با ارزهای دیجیتال و مخصوصا پروژه «لیبرا»، که قرار است از جانب فیس‌بوک عرضه شود، به سوئیس سفر خواهند کرد.

به‌ نقل از «کوین تلگراف» و به‌گزارش یک خبرگزاری محلی در ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد)، یک گروه شش نفره از کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان قرار است تا با «آدریان لابسیگر»، رئیس نهاد فدرال امنیت اطلاعات و داده‌های سوئیس، درباره ارزهای دیجیتال ملاقات کند.

یکی از منابع نزدیک به مقامات سوئیسی اعلام کرد که ارز دیجیتال فیس‌بوک محوریت اصلی صحبت‌های هیات اعزامی و مقامات سوئیسی خواهد بود. «مکسین واترز»، رئیس کمیته اقتصادی مجلس نمایندگان آمریکا، این هیات را سرپرستی خواهد کرد. واترز پیش‌تر خواستار توقف فوری برنامه توسعه لیبرا از جانب فیس‌بوک شده بود.

هدف از این ملاقات شفاف‌سازی برنامه‌های قانون‌گذاری پیرامون لیبراست. ماه جولای (تیر) طی جلسهبررسی لیبرا در کمیته اقتصادی مجلس نمایندگان آمریکا، برخی نمایندگان از قانون‌گذاری سوئیس در خصوص سکه فیس‌بوک ابراز نارضایتی کردند.

طی این جلسه، «دیوید مارکوس»، از مسئولان رده بالای لیبرا، به «بیل هیوزنگا»، اطمینان داد که لیبرا کاملا در چارچوب‌های تعیین‌شده از جانب نهادهای نظارتی بازار سوئیس فعالیت خواهد کرد.

مسئول روابط‌ عمومی نهاد فدرال امنیت اطلاعات و داده‌های سوئیس، «هوگو وایلر»، پیش‌تر اعلام کرده بود که فیس‌بوک نسبت به انجام ملزومات قانونی در خصوص پروژه ارز دیجیتال خود، اقدامی صورت نداده. این نهاد ضمن ارسال نامه‌ای به «اتحادیه لیبرا» خواستار توضیحات بیشتر در این خصوص شد:

نهاد فدرال امنیت اطلاعات و داده‌ها در نامه خود اعلام می‌کند که هیچ‌گونه اطلاعاتی از داده‌هایی که توسط فیس‌بوک بررسی می‌شوند در اختیار ندارد؛ لیبرا موظف است تا وضعیت فعلی پروژه را به اطلاع این نهاد رسانده و تحت نظارت و مغایر با دستورات آن عمل نماید.

طی جلسه بررسی لیبرا در مجلس نمایندگان آمریکا، مارکوس در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان در خصوص انتخاب سوئیس، ضمن توصیف این کشور به‌عنوان محلی بین‌المللی برای انجام کسب‌وکار، گفت:

این مسئله هیچ ارتباطی با دور زدن قوانین ندارد.

منبع سایت ارزدیجییتال

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

اندازه بلاک بیت کوین بیشترین مقدار تا به امروز خود را شاهد بود ، و هش ریت همچنان در حال افزایش است

متوسط اندازه بلاک شبکه بیتکوین در تاریخ ۲ ماه می ۱.۳۴۱ مگابایت ثبت شده است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر