صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / بازگشت بیت کوین به پناهگاهی امن؛ عرضه محدود ETF بیت کوین!

بازگشت بیت کوین به پناهگاهی امن؛ عرضه محدود ETF بیت کوین!

Image result for vaneck-solidx-to-offer-limited-bitcoin-etf

پس از یک تاخیر دیگر در صندوق قابل معامله یا همان ETF بیت کوین، مدیران دارایی VanEck و SolidX قصد دارند تا نسخه محدود ETF بیت کوین خود را به سرمایه گذاران سازمانی ارایه کنند.

طبق گزارش وال استریت جورنال، شرکت VanEck و مدیریت SolidX می خواهند فروش نسخه محدودی از ETF بیت کوین را آغاز کنند و اینکار را با استفاده از قانونی انجام می دهند که سهام را از ثبت اوراق بهاداری معاف می کند و براساس این قانون سهام تنها به چندین سرمایه گذار سازمانی محدود و مشخص فروخته می شود.

ETF بیت کوین VanEck, SolidX در تاریخ ۵ سپتامبر عرضه میشود

طبق این گزارش، این شرکت های مدیریت سرمایه گذاری قصد دارند که فروش خود را از تاریخ ۵ سپتامبر یا ۱۴ شهریور آغاز کنند و این کار را تحت قانون ۱۴۴A کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا انجام دهند. این قانون به آنها اجازه می دهد تا اوراق بهادار را به طور خصوصی به خریداران سازمانی واجد شرایط بفروشند.

طبق این گزارش، با استفاده از این معافیت قانونی، VanEck و SolidX قادر خواهند بود تا سهام تراست بیت کوین VanEck SolidX خود را به سازمان هایی نظیر بانک ها و صندوق های پوشش ریسک ارایه دهند اما نمی توانند به سرمایه گذاران خرده محصولات خود را بفروشند.

همانطور که می دانید شرکای VanEck و SolidX در سال ۲۰۱۸ درخواست لیست شدن ETF بیت کوین خود را به کمیسیون SEC دادند، این کمیسیون قانون گذاری تصمیم گیری در این خصوص را چندین مرتبه به تاخیر انداخت.

کمیسیون SEC در تاریخ ۱۲ آگوست مجددا تصمیم خود در مورد سه ETF بیت کوین شرکت های VanEck SolidX, Bitwise Asset Management و Wilshire Phoenix را به تاخیر انداخت.

به نظر می رسد این اتفاق خبر خوشایندی برای بازار بیت کوین باشد، زیرا با این کار سرمایه گذاران سازمانی وارد بازار بیت کوین می شوند و حجم سرمایه های زیادی را وارد بازار بیت کوین می کنند و باعث رشد قیمت این ارز دیجیتال برتر می شوند. اما این اتفاق قطعا به ضرر آلتکوین ها خواهد بود، زیرا هرچه سرمایه به سمت بیت کوین روانه شود سلطه بیت کوین در بازار بیشتر و آلتکوین ها ضعیف تر می شوند.

البته باید این نکته را نیز در نظر گرفت که با عرضه قراردادهای آتی بکت در اواخر ماه سپتامبر (۱ مهر) باید شاهد افزایش قیمت چشمگیری در بیت کوین باشیم. در حال حاضر قیمت بیت کوین حدود ۱۰,۵۸۴ دلار معامله می شود.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آمادگی شهر فرودگاهی امام خمینی برای استخراج ارزهای دیجیتال/شرکت‌های بخش خصوصی منتظر اخذ مجوز هستند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از آمادگی این شرکت برای استخراج ارزهای دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر