صفحه اصلی / مقالات / مقایسه بیت کوین و اتریوم توسط ویتالیک بوترین ، خالق اتریوم

مقایسه بیت کوین و اتریوم توسط ویتالیک بوترین ، خالق اتریوم

از نظر ویتالیک بوترین خالق اتریوم، بلاک چین اتریوم مزایای زیادی نسبت به بلاک چین بیت کوین دارد. وی با افتخار و با استفاده از کلماتی ساده شرح می دهد که چرا شایستگی های کافی “نسل دوم بلاک چین” او منجر شده اتریوم مهم ترین آلت کوین از نظر ارزش بازار باشد.

اتریوم یک پروژه ی زاییده شده از بیت کوین

مغز متفکر اتریوم در یک مصاحبه با بیزینس اینسایدر توضیح داد که ابتدا تماما در جامعه بیت کوین مشغول بوده است. طی یک دوره ی تقریبا دو ساله، او نه تنها به طور فعال در این جامعه مشارکت کرد بلکه در سایر پروژه های رمزنگاری مشغول بود. تا زمانی که در نهایت دانشگاه خود را ترک کرد تا به طور کامل در فعالیت های مربوط به توسعه فناوری های بلاک چین درگیر شود.

ویتالیک بوترین بعدا متوجه شد که بیت کوین می تواند تکامل یابد. او شروع به مطالعه و تحقیق درباره امکان گسترش قابلیت های بیت کوین کرد. اما نهایتا تصمیم گرفت گامی بزرگتر بردارد که توسعه یک بلاک چین جدید و کارآمد تر بود. همانگونه که تلفن های هوشمند مسیر رفتار جامعه را تغییر داد، راه اندازی پروژه ی انقلابی اتریوم چارچوبی از گزینه ها را برای کاربران فراهم کرد.

ویتالیک بوترین پس از ترک تحصیل از دانشگاه، خیلی زود متوجه شد که به غیر از ساختن یک ارز همتا کارهای جالب بسیار دیگری نیز وجود دارند که می توان با بلاک چین انجام داد. و این چیزی بود که سایر مردم در همان زمان در حال درک بودند.

من در آن زمان ایده اتریوم را مطرح کردم. و آن ایده این بود که بلاک چین یک زبان برنامه نویسی از پیش آماده است و می تواند به عنوان ساده ترین و منطقی ترین روش برای ساخت یک پلتفرم به منظور کاربردهای بسیار، مورد استفاده قرار گیرد.

بیت کوین یک ماشین حساب و اتریوم یک تلفن هوشمند است

خالق اتریوم، تفاوت های بین بلاک چین بیت کوین و اتریوم را با مقایسه ی تفاوت های بین یک ماشین حساب جیبی در مقابل یک تلفن هوشمند نشان می دهد. در حالی که بیت کوین می تواند تنها یک کار را به خوبی انجام دهد، اتریوم که بلاک چینی کاملا تحول یافته است، به کاربران و توسعه دهندگان طیف گسترده تر امکانات و قابلیت ها را به لطف قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن های غیرمتمرکز ارائه می دهد:

تفاوت بین یک ماشین حساب جیبی و یک تلفن هوشمند را تصور کنید. یک ماشین حساب جیبی قادر به انجام یک کار است و آن را به خوبی انجام می دهد. اما در واقع مردم مایلند قادر به انجام امورات زیادی با استفاده از یک ابزار باشند. اگر یک تلفن هوشمند دارید، شما همزمان دارای یک ماشین حساب، پخش کننده موسیقی، مرورگر وب و تقریبا هر چیز دیگری هستید.

بنابراین، همین ایده را برای افزایش قدرت سیستم بلاک چین و تبدیل آن به یک سیستم چند منظوره در نظر بگیرید.

اتریوم اخیرا هاردفورک قسطنطنیه خود را اجرا کرده است. این موفقیت، راه را برای اتریوم نسخه ۲٫۰ هموار می کند و می تواند اولین گام برای پیاده سازی یک بلاک چین مقیاس پذیر، سریع و کارآمد با قابلیت پردازش یک میلیون تراکنش در هر ثانیه باشد.

منبع سایت : کوین سرا

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

استکینگ بیت کوین می تواند جایگزینی برای ماینینگ باشد؟!

توسط مازیار نسیمی بیت کوین به عنوان شبکه ای غیر متمرکز مسیری طولانی را پیموده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر