صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / انتقال ۲۳۰ میلیون دلار توسط یک نهنگ بیت کوین

انتقال ۲۳۰ میلیون دلار توسط یک نهنگ بیت کوین

در یکم ماه مه یک نهنگ، ۴۰ هزار بیت کوین (معادل ۲۲۹ میلیون دلار) را از یک آدرس به آدرس دیگری با پرداخت کارمزد ناچیز انتقال داد.

یک نهنگ بیت کوین بیش از ۴۰ هزار بیت کوین (یا بیش از ۲۱۲ میلیون دلار) را از آدرس (bc1q9sh6544xls87x7skjzyfhkty4wq7z76vn7qzq9) به آدرس (bc1q5shngj24323nsrmxv99st02na6srekfctt30ch) انتقال داد.

در توییتر اظهاراتی در مورد هویت این نهنگ منتشر شده است. بعضی در توییتر گمانه زنی هایی را کرده که نهنگ مورد نظر کاربر انجمن بیت کوین تاک به نام  “Loaded” ، یک شخصیت مشهور در این انجمن است. او به دلیل پست های خود در این انجمن و نیز به دلیل دارایی ۴۰ هزاری بیت کوین خود مشهور شده است.

آنتونیو لو کالوز در توییتر نوشت:

نهنگ مشهور بیت کوین تاک در حال انتقال مجدد ۴۰ هزار بیت کوین خود است. او ۴۰ هزار بیت کوین را به یک آدرس بومی سگویت انتقال داد و برای انتقال این مبلغ تنها ۱ دلار کارمزد پرداخت کرد.

اظهارات بیشتری در این خصوص در انجمن بیت کوین تاک منتشر شد که بیان کردند، لودد خود این تراکنش را انجام داده. این کاربر این خبر را تایید یا تکذیب نکرده است.

لازم به ذکر است طبق تاریخچه تراکنش ها در وب سایت Blockchain.com، بیت کوین موجود در این آدرس الگوی انتقالات را از یک آدرس به آدرسی دیگر بدون هیچ دلیل واضحی نشان می دهد.

مسئله دیگری که باید یادآور شد این است که سه حرف اول آدرس، ‘bc1’ به این معناست که این آدرس از پروتکل سگویت استفاده می کند که با توجه به اطلاعات موجود در وبسایت transactionfee.info در حال حاضر ۴۰ درصد از تمام تراکنش های بیت کوین توسط این پروتکل انجام می گیرد. سگویت در ۲۳ام آگوست معرفی شد. این پروتکل به منظور اینکه تراکنش های بیت کوین سریع تر و ارزان تر انجام گیرد، ارائه شده است.

طبق داده ها، مقدار کارمزدی که برای انتقال این ۲۹۲ میلیون دلار پرداخت شده تنها ۵۷ سنت بوده است. کارمزدهای بیت کوین اغلب با آنچه که کاربر باید در واقع پرداخت کند در تناقض است. طبق گفته محققان، این اشتباه  به این دلیل است که به نظر میرسد کیف پول های کاربران کارمزد موردنیاز را به اشتباه تخمین می زنند.

اگر چه ۴۰ هزار بیت کوین مبلغ کمی در مقایسه با تراکنش انجام گرفته در دهم ژانویه امسال نیست.

مجموع ۱۳۰۰۰۴ بیت کوین (معادل ۷۴۲۹۷۲۸۶۰ دلار) به آدرس (۳۸۵cR5DM96n1HvBDMzLHPYcw89fZAXULJP) ارسال شد. تاکنون، این دومین تراکنش بزرگ بیت کوین است. بزرگترین ترین تراکنش شامل انتقال ۵۰۰ هزار بیت کوین بوده که در تاریخ ۱۶ نوامبر ۲۰۱۱ روی داده است.

نهنگ های بیت کوین در حال پس انداز

به نظر میرسد نهنگ های بازار در حال عبور از دوره اندوختن هستند. در حقیقت، ۱۰۰ عدد از بزرگترین آدرس های کیف پول بیت کوین، ۱۵۰ هزار بیت کوین به ذخایر خود اضافه کرده اند.

این اندوختن بیت کوین به دقت مورد بررسی قرار گرفته است. آنها از کیف پول هایی با کمتر از ۱۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ بیت کوین آمده اند و بیشتر متعلق به صرافی ها بوده اند. در عین حال سرمایه گذارانی که آگاهی کمتری دارند به کم کردن اندوخته های بیت کوین خود ادامه می دهند.

منبع سایت کوین سرا

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

شرکت های استخراج ارزدیجیتال ایالات متحده برنامه دارند که بعد از هاوینگ هشریت خود را دو برابر کنند

  Riot بلاکچین از خرید تجهیزات بیشتر برای ادامه استخراج بعد از هاوینگ خبر داد.شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر