صفحه اصلی / آموزش / بلاکچین چیست ؟

بلاکچین چیست ؟

بلاکچین، در اصل زنجیره بلوک، یک لیست در حال رشد از سوابق، به نام بلوک که با استفاده رمزنگاری مرتبط است. هر بلوک حاوی هش رمزنگاری از بلوک قبلی، نشانگر زمانی و داده های تراکنش است.با این طراحی، بلاکچین مقاوم در برابر اصلاح داده ها است. این “یک کتاب باز و توزیع شده است که می تواند کارآمد و با روش قابل اثبات و دائمی معاملات بین دو طرف را ثبت کند.به عنوان یک کتابچه توزیع شده، یک بلاکچین به طور معمول توسط شبکه یکپارچه  مدیریت می شود که به طور کلی پیوسته به یک پروتکل ارتباطی بین (NODE) گره و اعتباربخشی بلوک های جدید است.

پس از ثبت، داده ها در هر بلوک ,داده ها بدون تغییر تمام بلوک های بعدی که نیاز به توافق اکثریت شبکه است  قابل تغییر نمی باشند.همچنین رکوردهای بلاکچین قابل تغییر نیست، بلاکچین ها می توانند به صورت طرحی ایمن  و یک سیستم محاسباتی توزیع شده با تحمل گسل زنجیره ای در نظر گرفته شوند. بدین ترتیب، کسب نتیجه در بلاکچین بصورت غیر متمرکز انجام میشود.

بلاکچین توسط ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۸ اختراع شد تا به عنوان معامله عمومی بیت کوین استفاده شود.بلاکچین هاییکه قابل خواندن توسط عموم هستند، به طور گسترده ای توسط ارزهای دیجیتال استفاده می شوند.همچنین بلاکچین را به عنوان یک نوع راه آهن پرداخت می شناسند.

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش نصب و راه اندازی نرم افزار موبایل نظارت بر ماینر (checkpool ) برای استخر پرشین ماین

بنیان گذاران برنامه  CheckPool به عنوان یک استخراج کننده مشکلاتی در نظارت بر دستگاه ها و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر