صفحه اصلی / آموزش / ارز دیجیتال / چین لینک (ChainLink) چیست؟ پلی بین خدمات پرداختی!

چین لینک (ChainLink) چیست؟ پلی بین خدمات پرداختی!

چین لینک (ChainLink) یک پروژه بلاک چینی است که درصدد ایجاد پلی بین خدمات پرداختی نظیر پیپال و ویزا، بانک هایی نظیر HSBC و ولز فارگو و بلاک چین هایی نظیر اتریوم و بیت کوین است. چین لینک در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد و توکن ERC-20 آن با نام لینک LINK طی فروش ICO در سال ۲۰۱۷ در دسترس عموم مردم قرار گرفت.

چین لینک (ChainLink) پلتفرم بلاک چین اوراکل است که به برنامه ها و اطلاعات و API موجود متصل می‌شود. چین لینک که در ابتدا قرارداد هوشمند نام داشت در صدد ایجاد پلی بین شکاف موجود در بلاک چین و سیستم های لگسی است. پردازش های داخل زنجیره شامل قراردادهای هوشمند با پارامترهای مشخص شده در توافق های سطوح خدماتی یا SLA می‌باشد. داده‌های اوراکل جمع آوری و تایید می‌شود تا دستکاری ها و تقلب ها جلوگیری شود و به اورامان ها با لینک، توکن چین لینک بر بستر اتریوم جایزه داده می‌شود.

پشتیبانی چین لینک (ChainLink) از سایر بلاک چین ها

در حال حاضر چین لینک بر بستر بلاک چین اتریوم است و از اتصال به سایر برنامه های غیر متمرکز اتریوم پشتیبانی می‌کند. چین لینک (ChainLink) به زودی از بلاک چین های بیشتری پشتیبانی خواهد کرد زیرا قابلیت همکاری و مشارکت، هدف و تمرکز کل پروژه می‌باشد. سرگی نازاروف موسس چین لینک در گذشته با شبکه پرداختی سوییفت در اوراکل هوشمند سوییفت کار میکرد.

بازارهای اوراکل نظیر چین لینک و آگور Augur، داده های واقعی را با فناوری بلاک چین ترکیب می‌کنند تا فرصت های بیشتری را به وجود بیاورند. بعضی از افراد معتقدند چین لینک، تحول طبیعی ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند می‌باشد.

قبل از آنکه بررسی کنیم آیا از کنار هم قرار دادن همه چیز در کنار هم می‌توان سودی کسب کرد یا خیر، به بررسی لینک، توکن پلتفرم چین لینک بر بستر اتریوم می‌پردازیم.

عملکرد توکن لینک در بازار کریپتو

بیشترین قیمت توکن چین لینک (ChainLink) تاکنون ۱.۲۸ دلار بوده است که در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۱۸ به دست آمد. موجودی کل این توکن، یک میلیارد توکن لینک است. در چند ماه اخیر قیمت توکن لینک به تدریج افزایش یافته است و علیرغم کاهش ارزش کل بازار، قیمت این توکن بیش از ۲ برابر شده است. فروش ICO چین لینک در سپتامبر ۲۰۱۷ انجام شد که طی آن، ۳۵۰ میلیون توکن لینک یعنی ۳۵ درصد موجودی کل توکن توزیع شد. ۳۵۰ میلیون توکن دیگر نیز به اپراتورهای نودها توزیع خواهد شد و ۳۰۰ میلیون توکن باقی مانده برای توسعه های بیشتر در اختیار شرکت باقی می‌ماند.

توکن لینک با فروش داده ها و خدمات خارج از زنجیره از طریق API متصل به شبکه چین لینک به منظور تبدیل شدن به نود اوراکل، استخراج شده است. توکن لینک در چندین صرافی ارز دیجیتال نظیر بایننس، بیت هامب، هوبی، کوین بن، بیترو، مرکاتوکس و OKEx معامله می‌شود. بیش از ۱۰ میلیون دلار توکن لینک به صورت روزانه معامله می‌شود و دارای جفت های معاملاتی با بیت کوین، اتریوم، XRP و USDT است. توکن لینک در حال حاضر در مرحله آزمایشی بتا به عنوان توکن ERC-20 بر بستر بلاک چین اتریوم است و توسط کیف پول های مطابق با ERC-20 نظیر مای اتر والت و کیف پول های سخت افزاری نظیر لجر نانو اس پشتیبانی می‌شود.

این شرایط ممکن است پس از عرضه شبکه اصلی چین لینک تغییر کند زیرا توکن لینک از استاندارد جدیدی استفاده خواهد کرد که ترکیبی از المان های ERC-20 و ERC-223 می‌باشد.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

یک سیستم بدون نیاز به اعتماد (Trustless) چیست و بلاکچین در آن چه نقشی دارد؟

توسط ایوب کریمی یکی از اصطلاحاتی که وقتی وارد این حوزه میشوید حتما به گوش شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر