صفحه اصلی / اخبار / اخبار خارجی / چرا آمریکا نمیتواند بیت کوین را ممنوع کند؟

چرا آمریکا نمیتواند بیت کوین را ممنوع کند؟

منتقدان بیت کوین اغلب به هدف دراز مدت آن برای تبدیل شدن به یک ذخیره ارزش جهانی و سیاسی اشاره می کنند و آن را غیر واقعی می نامند. آیا در صورتی که بیت کوین تهدیدی برای ارز های حکومتی باشد، حکومت ها در نهایت اقدام به تعطیل کردن آن نمی کنند؟ حکومت ها ممکن است اقدام به انجام این کار کنند اما در نهایت احتمالا تحریم بیت کوین غیر ممکن خواهد بود.

تحریم بیت کوین غیر ممکن است اما منتقدان ادعایی بر خلاف این را دارند. از آنجا که بیت کوین شبکه غیر متمرکزی دارد، هرگز عملکرد آن متوقف نخواهد شد. بنابراین نمی توان آن را مانند اکثر پلتفرم های معمول امروز تعطیل کرد.

اما این حکومت ها را از سعی برای انجام این کار باز نداشته است. به عنوان مثال، چین و هند هر دو برخورد های شدیدی با بیت کوین داشته اند. با این وجود، هنوز هم فضای ارز دیجیتال در این کشور ها در حال شکوفایی بیشتر است.

اما در ایالات متحده حتی تحریم کامل بیت کوین صرف نظر از اینکه چقدر ناکارآمد خواهد بود، غیر ممکن است. این کار بیشتر از اینکه بر شبکه بیت کوین تاثیر بگذارد بر وضعیت قانونی در ایالات متحده تاثیر خواهد گذاشت. بیت کوین علی الرغم اینکه رقیبی برای سیاست پولی ایالات متحده است اما از لحاظ قانونی در حیطه مسائل آزادی بیان قرار می گیرد و بیت کوین تا حدودی در چارچوب این گونه قوانین محافظت می شود.

بر طبق نظر مدیر عامل Abraیعنی Bill Barhydtکه توسط فوربز (Forbes) گزارش شده است، قبلا در قوانین دادگاه تصمیم گرفته شده که تحریم علنی بیت کوین غیر ممکن است. بنا به گفته Barhydt:

شما نمی توانید مردم را از نگهداری صفر و یک بر روی یک ابزار در جیبشان باز دارید.

بنا به گفته Barhydt دادگاه ها از قبل به چنین نتیجه ای رسیده اند.

اما چیزی که حکومت ها می توانند انجام دهند هدف گرفتن سرویس هایی است که در بالای شبکه بیت کوین در حال عملکرد هستند. از جمله این سرویس ها می توان صرافی ها و استیبل کوین ها را نام برد و همچنین حکومت ها می توانند موانع فیاتی متنوعی را را وارد بازار ارز دیجیتال کنند.

بنابراین اگرچه ایالات متحده نمی تواند بیت کوین را تحریم کند اما می تواند از لحاظ فنی ترید و دسترسی به آن را خیلی سخت تر کند. قوانین در این زمینه مربوط به محدودیت های بانکی برای هر چیزی است که به طور خاص برای صنعت ارز دیجیتال ساخته شده باشد.

همچنان که Barhydtمی گوید، نتیجه کلی این خواهد بود که بیت کوین را نمی توان در ایالات متحده ممنوع کرد. البته در سال های آینده باید انتظار یک جنگ قانونی جدی را در ارتباط با پلتفرم های زیادی که با شبکه بیت کوین در تعامل خواهند بود، داشت.

آیا موافقید که با وجود محدودیت های قانونی موجود در ایالات متحده، تحریم بیت کوین غیر ممکن باشد؟ آیا بیت کوین مسئله ای در ارتباط با آزادی بیان است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع سایت میهن بلاکچین

درباره علی رضا یوسفی

این مطالب را نیز ببینید!

شرکت های استخراج ارزدیجیتال ایالات متحده برنامه دارند که بعد از هاوینگ هشریت خود را دو برابر کنند

  Riot بلاکچین از خرید تجهیزات بیشتر برای ادامه استخراج بعد از هاوینگ خبر داد.شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

{{ algorithm }} الگوریتم
{{ miningMethod }} روش استخراج
{{ poolHashrate }} هش ریت استخر
{{ minerCount }} تعداد ماینرهای فعال
{{ poolFee }} کارمزد استخر